ośrodek szkolno-wypoczynkowy Niechorze

koncepcja ośrodka szkolno-wypoczynkowego w Niechorzu
Koncepcja ośrodka szkolno-wypoczynkowego w Niechorzu w konkursie zorganizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Szczecinie.

Mając na uwadze komfort użytkowania, budynek odsunięto od ulicy Nadmorskiej i zlokalizowano w południowej części działki. Przed budynkiem zlokalizowano parking z 30 miejscami postojowymi, które spełniają wymagania dotyczące minimalnej odległości od okien budynku zamieszkania zbiorowego. W holu wejściowym znajduje się klatka schodowa obsługująca cały budynek oraz recepcja połączona z pokojem mieszkalno-biurowym. Z holu dostępna jest sala konferencyjno-szkoleniowa. Przy sali zaprojektowano aneks kuchenny, który może funkcjonować samodzielnie lub dzięki przesuwnym ścianom można go połączyć z salą konferencyjną tworząc barek. Z sali dostępny jest również magazyn, do przechowywania mebli niezbędnych w zależności od sposobu użytkowania sali (stoły, krzesła itp.). Bezpośrednio z sali konferencyjnej zaprojektowano wyjcie na taras ogrodowy, znajdujący się na przeciwnym szczycie w stosunku do okien pokoi gościnnych.
W budynku zaprojektowano 38 pokoi gościnnych. 18 z nich to samodzielne pokoje dwuosobowe wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny. Pozostałe to jednostki mieszkalne składające się z dwóch pokoi obsługiwanych przez łazienkę i aneks kuchenny. Pokoje te mogą funkcjonować niezależnie lub jako jednostki rodzinne (2+2). Rozwiązanie to umożliwia zmniejszenie wymaganej liczby miejsc parkingowych przy jednoczesnym zachowaniu ilości pokoi. Na pierwszym piętrze zlokalizowano pomieszczenie magazynowe na środki czystości i pościel a na drugim piętrze pomieszczenie socjalne dla osoby zajmującej się sprzątaniem pokoi i budynku.
Budynek zlokalizowano w taki sposób, że część pokoi od strony północnej i wschodniej posiada widok na morze a część pokoi od strony południowej posiada widok na ogród i doskonałe nasłonecznienie. Pokoje zlokalizowane na parterze posiadają wyjścia bezpośrednio na ogród. Pokoje na pierwszym piętrze wyposażono w balkony, natomiast w pokojach na ostatniej kondygnacji zlokalizowanej w poddaszu przewidziano duże poczwórne okna połaciowe.

wizualizacje budynku: arch. Bartosz Klinicki
wizualizacje wnętrz: arch. Arkadiusz Nowakowski

koncepcja: kwiecień 2012
Jesteś tu: Pracownia Projektowa PORTAL » Projekty » budynki użyteczności publicznej » ośrodek szkolno-wypoczynkowy Niechorze