Akademickie Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających Szczecin

Elewacja frontowa- projekt zamienny grudzień 2017
Obiekt zlokalizowany będzie na terenie projektowanego kompleksu budynków i infrastruktury zewnętrznej tworzącej Polski Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie. Budynek dydaktyczny będzie składał się z: laboratoriów dydaktycznych wykorzystujących nowoczesne techniki i technologie teleinformatyczne w procesie edukacyjnym, pomieszczeń technicznych (rozdzielnia elektryczna, kotłownia, magazyny do sprzętu laboratoryjnego, etc.), serwerowni, zaplecza dydaktycznego dla wykładowców – pokoje do konsultacji ze studentami, zaplecza socjalno-bytowego i ciągów komunikacyjnych. Będzie to obiekt unikatowy ze względu na swoją funkcję, gdyż największą część będzie zajmować hala, w której będzie się mieściło laboratorium hydrotechniczne - basen do testowania modeli jednostek pływających i badania ich zachowań względem wiatru, falowania i przepływów wody.

kubatura budynku brutto 37 838,06m3
pow. zabudowy budynku 3 150 m2
pow. użytkowa podstawowa budynku 2743,43 m2
pow. użytkowa pomocnicza budynku 330,75 m2