Technopark Pomerania SPNT Szczecin

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa kompleksu obiektów biurowych, przemysłowych i usługowych - Technopark Pomerania - Etap 1 obejmujący trzy budynki: Centrum Komputerowe, Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Innowacji wraz z garażem podziemnym, parkingami, układem dróg, zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. W zagospodarowaniu terenu uwzględniono również lokalizację czwartego budynku - Centrum Szkoleniowego pomiędzy istniejącymi zabytkowymi budynkami Gimnazjum nr 6 oraz zaprojektowano otoczenie kompleksu szkolnego wraz z boiskami i placem apelowym.
park technologiczny „Technopark Pomerania” Szczeciński Park Naukowo–Technologiczny to wizjonerski projekt kompleksu obiektów biurowych, przemysłowych i usługowych, który ma z założenia stanowić impuls dla dalszego rozwoju innowacyjnej myśli w mieście i regionie.
Innowacyjna, a zarazem elegancka w swej prostocie architektura kompleksu, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wysokiej jakości materiałów wykończeniowych sprawią, iż projektowane obiekty staną się wizytówką Szczecina – jako miasta nieograniczonych możliwości.
Podstawowym założeniem projektantów było stworzenie przestrzeni pobudzającej kreatywność jej użytkowników. To wyjątkowe miejsce w mieście powinno kojarzyć się z rozbłyskiem, chwilą olśnienia, a jednocześnie stanowić połączenie funkcjonalności i elegancji.
Ciemne, stonowane elewacje budynków podkreślają intensywny charakter partii wejściowych. Przyjęty kod kolorystyczny ma prowadzić użytkowników i gości kompleksu do jego serca i jednocześnie zaznaczać najważniejsze przestrzenie publiczne, otwierające nowo projektowany zespół na sąsiednie tereny dzielnicy oraz uroczy stary park. Harmonijną pierzeję stworzoną przez budynki obserwować będzie można na tle „ściany zieleni” parku.

lokalizacja: Szczecin, ul. Niemierzyńska
pow. całkowita: 15 749,73 m2
pow. budynku a - Centrum Komputerowe 1 762,23 m2
w tym: serwerownia: 630,67 m2