Przedszkole publiczne z oddziałami żłobkowymi

Projektowany budynek przedszkola, o przeważającej funkcji przedszkolnej dostosowano również dla potrzeb dwóch grup dzieci w wieku żłobkowym.
W pobliżu wejścia głównego zaprojektowano szatnię przystosowaną do obsługi 300 dzieci – głównych użytkowników budynku. Sale na potrzeby dzieci w wieku poniżej 2,5-3 lat (żłobek) zlokalizowano w parterze budynku. Użytkownikami 4 sal będą dzieci zgrupowane w dwóch grupach (po 25 dzieci).
Piętro przystosowano dla obsługi dzieci w wieku przedszkolnym i zaprojektowano 8 sal mogących pomieścić po 25 dzieci każda. W poziomie parteru i piętra zaplanowano również pomieszczenia dla opiekunów wszystkich grup wiekowych, a także pomieszczenia administracji (parter). Węzły sanitarne dla pracowników i gości budynku dostępne na każdej kondygnacji budynku (toaleta dla gości i NN w paterze budynku). W piwnicy zaprojektowano głównie kuchnie i pomieszczenia towarzyszące.

powierzchnia użytkowa netto: 2339,80 m2
kubatura: 12326,50 m3
ilość kondygnacji: 2 nadziemne i piwnica
powierzchnia użytkowa budynku kotłowni i śmietnika: 37,98 m2