pracownia projektowa pracownia projektowa

Politechnika Wrocławska kompleks edukacyjno-badawczy Geocentrum

Nazwaliśmy ten projekt „Wędrówka poprzez świat nauki” - gdzie edukacja, kontakt z wiedzą, łatwość dostępu, swoboda kształcenia i wytworzenie przestrzeni, gdzie proces twórczy zaistnieje w sposób naturalny. Do tego kontakt z przyrodą i zielenią, wodą jeszcze bardziej podkreślą walory tego terenu, a naukowcy i studenci w spokoju, koncentracji i z entuzjazmem wkroczą w XXI wiek, wiek nauki. Układ budynku został podzielony na szereg brył. Od strony rzeki, łagodne, płynne układy ścieżek okalają delikatne, niskie  budynki laboratoriów, połączonych elegancką przestrzenią wspólną, patiem z salami wykładowymi, głównym holem i komunikacją, by całe życie studenckie gromadziło się na parterze z dostępem do światła, przestrzeni, wody i natury. Poprzez długie, wąskie przeszklenia możliwy jest realny kontakt z doświadczeniem. Tu ma zachodzić proces poznawania fascynującego świata nauki. Pracownicy naukowi i studenci mogą uczestniczyć mentalnie w tym świecie. Powyżej na wysokość czterech kondygnacji wznosi się główny budynek Geocentrum, będący tłem dla rozczłonkowanej bryły całości, zieleni i wody na otaczająceym terenie.

projekt: grudzień 2008

 
 
 
 
 
 
 
 
Pracownia Projektowa Portal - konkurs architektoniczny - Politechnika Wrocławska kompleks edukacyjno-badawczy Geocentrum 01
PORTAL-PP sp. z o.o. spółka komandytowa,    ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 47/9,     70-300 Szczecin
tel./fax. (91) 81 22 199,     tel. kom. 695 15 15 42
english   home   mapa strony
Pracownię Projektową Portal tworzą doświadczeni architekci. Biuro projektów zlokalizowane jest w Szczecinie. W swoim portfolio posiadamy projekty budynków mieszkalnych i biurowych, przemysłowe projekty budowlane oraz projekty obiektów użyteczności publicznej. Każdy architekt firmy Portal to specjalista w swojej dziedzinie, który traktuje projektowanie obiektów jak sztukę.